רפואה סינית, רוקחות טבעית, צמחי מרפא וארומתרפיה 

המקום שהעניק לי את ההשראה למה שאני עושה היום היה באורוויל, יישוב אקולוגי בדרום הודו. ראיתי את קבוצת הנשים ההודיות מכינות סבונים טבעיים והתמלאתי השראה. זו היתה הסיבה שלי להרשם לקורס רוקחות טבעית הראשון.  שם התאהבתי בתחום.
 

אני מתחיל להפיק מוצרי קוסמטיקה טבעית, מזהה שמעניין אותי ללמוד על חומרי גלם מרפאים, מסיים לימודים בכירים בארומתרפיה, משלב את הרפואה של צמחי מרפא. מטפל בארומתרפיה ויוצר מרקחות טבעיות.
מבין יותר ויותר שמעניין אותי להעמיק בעולם הטיפול, לאבחן ולתמוך בתהליכי הריפוי של המטופלים שלי ממשיך ללימודי רפואה סינית עתיקה ונדהם מגישת האבחון המרתקת.

 

הקליניקה הפרטית מגשימה לי את החלום. אני יושב עם אנשים, עוזר להם ומחבר יחד את כל הידע והגישות שלמדתי וצירפתי אל תהליכי הטיפול. "הצוות שלי", הם הכלים והגישות שלמדתי במשך כל שנות לימודיי.  הארומתרפיה, צמחי המרפא והשילוב של כל אלה עם הרפואה הסינית. כל גישה, כל הבנה משולבת יחד במארג הגישה הטיפולית שלי.

 

במבט לאחור אני מזהה שקורס הרוקחות הטבעית מהווה בסיס לכל העשייה שלי היום. 

תמיד אני חוזר לרוקחות  הטבעית כהשראה לרעיונות החדשים, זה מרחב של אלכימיה ליצור דברים חדשים מתוך היש.

 

אל הנחיית הקורסים אני מגיע עם האהבה שלי ללמד, להעביר את הידע של הרוקחות הטבעית. הידע המדהים הזה, יש בו עוצמה וחוכמה, מחבר אותנו, מזכיר לנו להשען על מה שהיה כאן קודם. 

אני גאה להציע למטופלים שלי רפואה משלימה עדינה, לא מנסה לרפא רק מחלה ספציפית, אלא מטפל באדם כמכלול שלם.

 

זו רפואה שאפשר ליישם כל יום בבית, כל יום אפשר לרקוח משהו לעצמנו, לילדים ולכל המשפחה. חשוב לי ליצור בקליניקה חינוך לגישת חיים בריאה, הדרך היא לשוב אל הבסיס, ללמוד מהי התזונה שתמיד טובה בשבילי, מה כדאי לי לקחת כדי לחזק את עצמי והרי לנו רוקחות טבעית בתפקיד של רפואה מונעת.

 

אני שמח להיות עבור מי שמבקש להשיב איזון לחייו בדרך טבעית וידידותית.
בטיפול אישי בקליניקה, לנשים בשלבי הפוריות השונים, לתינוקות וילדים.
בקורסים וסדנאות למטפלים ולמי שמעוניין לרקוח לביתו.

 

בריאות, שמחה ופשטות

ניפגש

 

ניר פנר